ZŠ a MŠHavlíčkova Borová
ZŠ a MŠ Havlíčkova Borová

MOTTO:  „ŠKOLA PLNÁ POHODY“

Budova Mateřské školy v Havlíčkově Borové je umístěna v adaptované rodinné vilce. Během své působnosti prošla mnohými změnami a stavebními úpravami až k dnešní podobě.

Zřizovatelem naší školky je Městys Havlíčkova Borová. Po dlouhá léta byla MŠ organizační složkou obce. Od  1. 1. 2003 přešla do právního subjektu společně se ZŠ, ŠD a ŠJ jako jeho součást.

Je to jednopatrová budova vytápěná bioplynkou z a. s. zemědělské Havlíčkova Borová.  Prostory MŠ nejsou velké.  V přízemí budovy se nachází I. třída (mladší děti), šatny a  sociální zařízení – WC a umývárna. V I. patře je ložnice, malá jídelna s výdejnou a sociální zařízení. Obědy se dováží ze školní jídelny v nerezových várnicích.

II. třída (předškoláci) se nachází v budově ZŠ. Je využívána jako herna a zároveň jako místnost k odpolednímu odpočinku. Děti odpočívají na matracích. Svačiny a obědy se podávají ve školní jídelně. Svačiny pro obě třídy připravuje pomocná kuchařka.

K budově mateřské školy patří školní zahrada v přírodním stylu. K pohybovým aktivitám obě třídy využívají také dětské hřiště.

Všechny vnitřní i venkovní prostory MŠ splňují požadované bezpečnostní a hygienické normy.

Kapacita školky je 40 dětí. Od 1. 9. 2019 funguje odloučené pracoviště MŠ v ZŠ (třída předškoláků) a od 23. 9. 2019 jako třída s celodenním provozem.

Vzdělávání zajišťují 4 pedagogické pracovnice a 1 asistentka pedagoga. O provoz se stará 1 pracovní síla.

U dětí s poruchami řeči je zajištěna průběžná logopedická péče a těsná spolupráce s odborníky a rodiči dětí.

Celý kolektiv zaměstnanců vzájemně spolupracuje a vytváří dětem  i sobě takové prostředí, aby se zde cítili dobře, spokojeně, jistě a bezpečně.

Cílem naší každodenní práce je poskytovat dětem dostatek podnětů pro harmonický rozvoj jejich osobnosti, podporovat jejich přirozený zájem o získávání nových poznatků, rozvíjet samostatnost, zdravé sebevědomí, sebejistotu a tvořivost dětí.

MŠ

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím e-mailů

Dnes je 6.2.2023

Svátek má Vanda

Zítra má svátek Veronika

Únor bílý - pole sílí.

O svaté Dorotě uschne košile na plotě.