Nová mateská škola v Havlíčkově BorovéMOTTO:  „ŠKOLKA PLNÁ POHODY“

Nově vybudovaná Mateřská škola (provoz zahájen 1. 9. 2023 Dnem otevřených dveří) je umístěna na okraji Městyse Havlíčkova Borová. Je obklopena přírodou, která nám poskytuje množství podnětů při práci s dětmi. Je to jednopatrová budova vytápěná bioplynkou z a. s. zemědělské Havlíčkova Borová.  Prostory MŠ jsou velké a plně vyhovující. V přízemí budovy se nachází 3 třídy. Každá třída má samostatný vstup do budovy, samostatnou ložnici, dále sociální zařízení s umývárnou. Kapacita mateřeké školy je 60 dětí. V I. patře se nachází společenská místnost, kuchyň s jídelnou, sborovna, kabinety, sociální zařízení a zázemí pro kuchařky a uklízečku. Svačiny i obědy se připravují a vydávají v kuchyni.

Zřizovatelem naší školky je Městys Havlíčkova Borová. Po dlouhá léta byla MŠ organizační složkou obce. Od  1. 1. 2003 přešla do právního subjektu společně se ZŠ, ŠD a ŠJ jako jeho součást.

K budově mateřské školy patří školní zahrada, která je vybyvena altánem, úschovnou hraček, pískovištěm, houpadly, kolotočem, rosítkem a korýtkem s pitnou vodou. K pohybovým aktivitám mohou všechny třídy využívat také dětské hřiště.

Všechny vnitřní i venkovní prostory MŠ splňují požadované bezpečnostní a hygienické normy.

Vzdělávání zajišťují 6 pedagogických pracovnic a 1 asistentka pedagoga. O provoz se stará 1 uklízečka, 1 kuchařka a 1 pomocná síla.

U dětí s poruchami řeči je zajištěna průběžná logopedická péče a těsná spolupráce s odborníky a rodiči dětí.

Celý kolektiv zaměstnanců vzájemně spolupracuje a vytváří dětem  i sobě takové prostředí, aby se zde cítili dobře, spokojeně, jistě a bezpečně.

Cílem naší každodenní práce je poskytovat dětem dostatek podnětů pro harmonický rozvoj jejich osobnosti, podporovat jejich přirozený zájem o získávání nových poznatků, rozvíjet samostatnost, zdravé sebevědomí, sebejistotu a tvořivost dětí.

Dnes je 19.3.2024

Svátek má Josef

• Mezinárodní den invalidů

Zítra má svátek Světlana

• Světový den frankofonie
  • Světový den divadla pro děti a mládež

Lépe od hada býti uštknut, než v březnu od slunce ohřát.

Na svatého Josefa vyskočí beránek na vršek a poděkuje hospodáři.