ZŠ a MŠHavlíčkova Borová
ZŠ a MŠ Havlíčkova Borová

Školní družina

Školní družina tvoří ve dnech školního vyučování mezistupeň mezi výukou ve škole a výchovou v rodině. Družina není pokračováním školního vyučování, má svá specifika, která ji odlišují od školního vyučování. Oddělení se naplňuje nejvýše do počtu 25 žáků denně přítomných, což je kapacita školní družiny. Družina realizuje výchovně vzdělávací činnost ve výchově mimo vyučování zejména formou odpočinkových, rekreačních a zájmových činností na vyučování:

• odpočinkové činnosti  - mají odstranit únavu (klid na koberci, žíněnce, případně lehátku, klidové hry a klidné zájmové činnosti, poslechové činnosti apod.)
  • rekreační činnosti - slouží k regeneraci sil, převažuje v nich odpočinek aktivní s náročnějšími pohybovými prvky
  • zájmové činnosti - rozvíjejí osobnost žáka, umožňují žákům seberealizaci i kompenzaci možných školních neúspěchů i další rozvoj pohybových dovedností a poznání, jde o řízenou kolektivní nebo individuální činnost, organizovanou nebo spontánní aktivitu.

Veškeré činnosti jsou blíže popsány ve ŠVP Školní družiny – Žlutý podzim, Modrá zima, Zelené jaro, Červené léto.

Školní družina

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím e-mailů

Dnes je 28.2.2024

Svátek má Lumír

Zítra má svátek Horymír

Když větrové na konec února uhodí, moc obilí se na poli neurodí.

Je-li na svatého Romana jasno, bude hojná úroda.