Menu
ZŠ a MŠHavlíčkova Borová
ZŠ a MŠ Havlíčkova Borová

Atletický čtyřboj v Havlíčkově Brodě: starší děvčata brala bronz

Hned se čtyřmi týmy z druhého stupně jsme v květnu vyrazili na atletický čtyřboj do Havlíčkova Brodu.

Pětičlenná družstva (starší/mladší chlapci, starší/mladší dívky) si vyzkoušela sprint na 60 metrů, podle kategorií také vytrvalost (600, 800, 1000 metrů), hod koulí, míčkem, skok do výšky a dálky.

V některých disciplínách šlo pro naše závodníky takřka o první zkušenosti a bylo třeba si jednotlivá atletická odvětví nejprve „osahat“. Vždyť oproti jiným školám nám zázemí kupříkladu pro skok do dálky či celkově pro atletiku víceméně chybí. Ale celkově vzato se naši závodníci s konkurencí, kde se představila spousta zkušených atletů, dokázali slušně popasovat a některé naše výkony byly příjemným překvapením. Starší děvčata z 8. a 9. třídy si vyrovnanými výkony vybojovaly třetí místo. Michaela Záhumenská by pak v případném individuálním hodnocení obsadila celkově třetí příčku.