Zimní sezona je v plném proudu – celodenní výlet na běžkách

06.02.2019 21:02

     Na běžkách dostává zabrat každý sval v těle. Při běhu na lyžích se zapotíte, poznáte sám sebe z jiného úhlu, jednou se pobavíte, jednou jste na dně… Takové pocity měla sedmnáctičlenná lyžařská výprava žáků pátého až devátého ročníku, kteří ve středu 6. února překonali své síly a zvládli 18kilometrovou túru na běžkách.

     Den předem si ve škole všichni zájemci připravili boty, běžky a hůlky. Ti, co měli výbavu doma, měli za úkol ji zkontrolovat a druhý den přinést. První vyučovací hodinu byli žáci poučeni o bezpečnosti a pravidlech jízdy na běžkách. V 8.00 hodin se naše výprava odebrala nad vodárnu, na kopci jsme nasadili lyže a vydali se Mantou na Černou silnici, Synkův kopec a rybník Doubravník nám signalizoval, že cíl v Radostíně už je nablízku. V restauraci U Šimáka bylo všem příjemně, objednaná kofola, sprite, polévka nebo hranolky byly zaslouženým zpestřením naší cesty.

     Po hodinovém odpočinku nás čekala zpáteční jízda, kterou nám ubíhající zasněženou krajinu ozářilo sluníčko. Na Synkově kopci jsme si odpočinuli a vyhrnutou lyžařskou stopou jsme jeden za druhým  pádili na  Havlíčkovu Borovou.

     Velkou pochvalu si zaslouží páťáci Adam, Terka a Ivetka, šesťáci Hanka, Verča, Bára, Martin, Robin, Kuba, Matěj a Anička ze sedmičky a deváťáci Nela, Klára, Robin a Štěpa. Někteří žáci své síly přecenili, trasu a jízdu nezvládli a museli se vrátit. Vážíme si však toho, že to alespoň vyzkoušeli. Mnohem víc nás mrzí skutečnost, že některým přihlášeným žákům jízdu nedovolili rodiče. Vždyť není nic krásnějšího být celý den na čerstvém vzduchu, s kamarády, bez mobilů a televize… Sice jsme jeli delší trasu, ale zvládli ji i ti, kteří stáli na běžkách poprvé, překonali se, nefňukali a na všechny jsme vždycky počkali. Navrátili jsme se déle než bylo naplánováno, ale nikomu se nic nestalo. I když nás bolelo celé tělo, rozcházeli jsme se spokojeným pocitem, že jsme to dali!!! A na otázku, jestli pojedeme někdy příště, jsme kupodivu získali kladnou odpověď.

      Poděkování patří Mgr. Marku Kotrčovi, který se velmi trpělivě postaral o děvčata ze šestky.

     LYŽAŘSKÉMU VÝŠLAPU NAZDAR!!!

                           Mgr. Blanka Zvolánková, Mgr. Jana Žáková, 2. stupeň