Zdravá pětka

07.11.2017 10:15

Drž si zdravou pětku v jídelníčku, ať máš energii na jedničky v žákovské! Když budeš jíst pravidelné 5× denně a myslet na dostatek ovoce a zeleniny, budeš se cítit lépe a budeš se snáz soustředit nejen na školu, ale hlavně na věci, které tě baví. A to celý den - od snídaně po večeři!

- to je motto celorepublikového vzdělávacího projektu zaměřeného na zdravý životní styl.

A Zdravou pětkou žila celá naše škola v pondělí 6. listopadu. První hodinu si všichni povídali o pravidlech správného stravování, lektorka vysvětlovala jak a co nakupovat na svačiny, proč se vyhýbat tučným a sladkým jídlům, zdůraznila důležitost pitného režimu, připomněla také význam zeleniny a ovoce v našem jídelníčku. (Děti přikyvovaly a všechno teoreticky znaly - ale proč pak ty samé děti v jídelně zeleninové saláty ani neochutnají?)

Druhá část setkání byla už praktičtější - děti z 1. stupně si připravily ovocný špíz a slibovaly, že 5 porcí ovoce a zeleniny budou jíst každý den. Žáci 6. - 9. třídy si ve skupinkách pochutnali na poháru (řecký jogurt, oříšky, rozinky, vločky, banán, mandarinka) nebo na tortile se sýrem a zeleninou.

A my budeme doufat, že alespoň některá pravidla zdravého stravování uplatní v praxi.

 

H. Sobotková, L. Havlíková