Závody v bobování

29.01.2018 20:52

Třetí lednový týden jsme se konečně dočkali sněhové nadílky, a tak jsme se mohli páťáci, šesťáci a sedmáci o tělesné výchově vyřádit venku. Našim útočištěm se stal borovský kopec u kostela, který jsme sjížděli na bobech, saních, talířích, lopatách nebo i po břiše. V pátek 19. ledna všichni žáci pilně trénovali a v úterý 23. ledna jsme uspořádali rychlostní závody. Po zkušebních jízdách měl každý účastník 2 pokusy, z nichž se do umístění počítal lepší čas. Výkony žáků byly výborné, někdy i humorné, když některým závodníkům boby zatáčely úplně někam jinam, popřípadě z nich i vypadli a museli do cíle doběhnout. Z celkového počtu 34 závodníků jsme sestavili pořadí v kategorii dívek a v kategorii chlapců:

Dívky:

1.       Pavla Andresová – 9,53 s

2.       Barbora Bořilová – 9,55 s

3.       Martina Bořilová – 9,66 s

Chlapci:

1.       Pavel Neubauer – 9,59 s

2.       Martin Klement – 10,13 s

3.       Matyáš Sláma – 11,15 s

Vítězové byli odměněni fidorkovou medailí a ostatní účastníci za bojovnost obdrželi malou sladkou odměnu. Závody jsme si všichni užili a doufáme, že zima nám ještě přinese mnoho dalších sportovních aktivit.

                                                         Blanka Zvolánková, Dana Neubauerová