Závody na bobech

23.01.2019 21:26

Sáňkujeme, bobujeme, ze zimy se radujeme ....a tak hodiny  tělesné výchovy díky příznivým sněhovým podmínkám trávíme venku, konkrétně na kopci u borovského kostela. Sněhová nadílka nás nalákala připravit si na tělocvik teplé oblečení, boby nebo sáňky  a užívat si rychlé jízdy dolů a rychlého běhu nahoru, abychom si stihli co nejvíce zajezdit. Během dvou vyučovacích hodin jsme jízdy natrénovali a pak už nadešla středa 23. ledna, kdy jsme si změřili síly při závodech. Celkem 36 závodníků ze čtvrté, páté a šesté třídy si obléklo startovní čísla a připravilo se na dvě jízdy po vytyčené trase. Rychlejší jízda nakonec určila vítěze:

4. ročník: 1. místo: Lukáš Šmíd, 2. místo: Klára Bruknerová, 3. místo: Daniel Lehotský

5. ročník: 1. místo: Šimon Steklač, 2. místo: Alexandr Smejkal, 3. místo: Adam Burian

6. ročník: 1. místo: Martin Klement, 2. místo: Veronika Janáčková, 3. místo: Hana Vencová

    Vítězové obdrželi medaili, diplom a sladkou odměnu, ostatní účastníci závodu malé lízátko. Mrazivé dopoledne, slunce nad hlavou a zmrzlý jiskřivý sníh si žáci u kostela opravdu užili. Škoda jen, že někteří naši žáci jsou velmi nepozorní, neřídí se pokyny vyučujících, neumí prohrávat a výhru svým spolužákům nepřejí. To nás velmi mrzelo. Vždyť závody se vydařily, sice zmrzlí, ale s pocitem dobrého výkonu a červenými tvářemi jsme se spokojeni a bez úrazu vrátili zpátky do školy.

                                    Blanka Zvolánková, Dana Neubauerová