Závody dračích lodí již potřetí na Řece

15.06.2019 07:35

Přijeli jsme letos znova, zase chceme oslavovat! Celý rok jsme trénovali, abychom to zase dali a na stupních opět stáli! Dracobor se na Vás valí, necháme Vás pěkně v dáli….. Tímto pokřikem byla naše borovská posádka s názvem DRACOBOR přivítána v pátek 14. června  na již třetím ročníku závodu dračích lodí DRACUP 2019 na Řece. V letošním roce se do soutěže přihlásilo 12 posádek, z toho 11 posádek ze základních škol  z blízkého i dalekého okolí a 1 posádka středoškoláků ze Žďáru nad Sázavou. Lákavé sportovní dopoledne začalo poradou kapitánů a náš kapitán Lukáš Balcar předal své posádce složené z žáků 7., 8. a 9. ročníku instrukce o průběhu soutěže. Po slavnostním nástupu se závodníci v krásných slušivých dresech rozcvičili na hudbu a poté se již v rozlosovaných rozjížďkách připravovali na start. Na dvě dračí lodě vedené členy klubu Perun Hluboká usedaly postupně posádky ve dvou kolech v šesti rozjížďkách. Náš Dracobor závodil ve druhé rozjížďce společně se Smetaňáky z Chotěboře. Nejprve se jela tréninková jízda, která  byla hned zakončena závodem na 200 m. Naše posádka ji zvládla za neuvěřitelných 66 sekund a své soupeře nechala za sebou!!! Bubenice Anička to rozparádila i ve druhé jízdě a fanouškům udělala velkou radost, neboť druhá jízda se podařila za 64 sekund a Smetaňáci dojeli opět druzí!!! Prostor do vyhlášení výsledků jsme vyplnili koupáním v Řece, počasí nám přineslo velmi horké teploty, svlažení bylo tedy na místě a oslavili jsme dvě nádherné jízdy!!!

     Při vyhlášení výsledků  byla borovská posádka velmi nervózní. „Na třetím místě se umístil Dracobor z Havlíčkovy Borové“, vyhlásil pořadatel soutěže pan Jiří Přiklopil. Zatajil se nám dech, vždyť jsme se umístili na stupních vítězů, nad stříbrným místem jsme ztratili necelou sekundu a nad vítězem dvě sekundy…..Nevadí, měli jsme velkou radost, šli jsme si  hrdě pro medaile, pohár a ceny.

     Udělujeme pochvalu celému týmu Dracoboru a samozřejmě náhradníkům za perfektní a bezproblémový průběh závodu. Máme z Vás velkou radost,  jeli jste jako jeden tým, nikdo se nehádal, všichni makali a dali do závodu všechno!!! Děkujeme za skvělou reprezentaci a příjemně strávené sportovní dopoledne. DÍKY A DRAČÍM LODÍM ZDAR!!! Poděkování patří i všem rodičům za dopravu na Řeku i zpět.

                            Blanka Zvolánková, Jana Žáková, 2. stupeň