Z Chotěboře přivezli naši recitátoři tři medaile

18.02.2018 17:40

V okrskovém kole recitační soutěže se umístila ADÉLA BERANOVÁ na 1. místě s ukázkou z knihy My děti ze stanice Zoo. Přesvědčila svým přirozeným projevem, jako kdyby nic nepředstírala a jen vyprávěla příběh hlavní hrdinky Christiane F. Stejně kladně byla hodnocená i tentokrát bronzová JITKA NOVOSADOVÁ a porota jen litovala, že nemůže přímo postoupit do kola okresního, protože se jim líbil jak text hororově laděné povídky Medvídek, tak i její přednes. Stříbrnou medaili, ale ve třetí kategorii žáků 6. a 7. ročníků, vybojoval svým hřímajícím hlasem JAN KUBÁT. Jeho přednes básně Ostrava od Petra Bezruče se naprosto odlišoval od jiných soutěžících, a právě to porotu pravděpodobně přesvědčilo. V okresním kole v Ledči nad Sázavou budeme mít tedy dva zástupce - Adélu z devítky a Jendu ze sedmičky.

Musím však poděkovat celé naší recitátorské delegaci - oběma Eliškám - Tonarové i Blažkové, Haničce Vencové, Lucce Hájkové, Pavle Andresové a Nele Bartuškové. I když medaile nepřivezly, patřily ve svých kategoriích k těm hodně šikovným a kdyby se vyhlašovalo další pořadí, určitě by obsadily čtvrtá, nanejvýš pátá místa.

Děkuji všem výše jmenovaným za vzornou reprezentaci školy i sebe sama, za čas strávený přípravou a přeji další hezké chvilky s pěknými texty či básničkami.

 

L. Havlíková