Veršobraní - letos už počtvrté

31.01.2018 19:26

V pondělí a úterý posledního lednového týdne zněly školou verše i prozaické ukázky v podání žáků, kteří postoupili z třídních kol soutěže, jíž u nás říkáme Veršobraní.

V 1. kategorii se nejvíce dařilo Elišce Tonarové z III. třídy, hned za ní se umístila Eliška Blažková a  třetí místo obsadili Renáta Fuchsová s Danielem Antlem (všichni z II. třídy). V 2. kategorii vyhrála Hana Vencová z páté třídy. Šimon Steklač (IV. třída) obsadil 2. místo a Hana Minaříková se podělila s Barborou Neubergovou o 3. místo. Cenu publika si domů odnášely Eliška Blažková a Hana Vencová. Gratulujeme!

Ve 3. kategorii zabojovala Lucie Hájková s textem pohádky Francouzská hromádka, na 2. místo porota vybrala Pavlu Andresovou s ukázkou z knížky Prázdniny blbce číslo 13 a Jana Kubáta s básní Petra Bezruče Ostrava. Mezi nejstaršími recitátory z 8. a 9. ročníku zabojovala Jitka Novosadová s mírně hororovým příběhem Medvídek, Nela Bartušková s ukázkou z knihy Suzanne Collins: Hladové hry, bronz získala Adéla Beranová za příběh z kníhy Christianne F. My děti ze stanice Zoo.

Každý rok se snažíme naši recitační soutěž nějak zpestřit. Letos jsme poprosili žáky VIII. třídy, aby nam nabídli malou ochutnávku z připravovaného divadelního představení pohádky O brejlatý princezně. A byla to skutečně delikatesa - skvělý text, výborné herecké výkony, nádherné kostýmy!

Odborná porota vyučujících 1. i 2. stupně děkuje za pěkné chvilky s krásným slovem a přeje divadelníkům i recitátorům další úspěchy v soutěžích či na prknech, která prý znamenají svět.

L. Havlíková