Vánoční floorbalový turnaj

17.12.2017 10:58

Žáci pátého, šestého a sedmého ročníku, kteří v letošním roce pravidelně navštěvují středeční kroužek floorbalu, uspořádali pro své spolužáky vánoční floorbalový turnaj ve velké tělocvičně. V pátek 15. prosince nastoupilo na hrací plochu celkem 29 hráčů z 5.-9. ročníku, mezi kterými se objevily i 4 statečné dívky. Hráči byli výběrem rozděleni do 5 týmů, které turnaj odehrály kombinací „všichni proti všem“. Každý tým měl svou barvu dresu, takže naše tělocvična zářila pestrými barvami, ale také duněla pořádným fanděním a troubením. Na hráče čekalo celkem 10 zápasů v délce 2 x 5 minut s minutovou pauzou a pravidelným střídáním. Výkony hráčů byly perfektní, všichni se snažili a hráli jako jeden tým. O přestávkách se mohli občerstvit v naší školní kuchyňce, kde jim děvčata z osmičky připravila vodu s citrónem, nakrájela ovoce a nechyběla sladkost pro dobití energie.

I v tomto turnaji jsme se dočkali vítězů a poražených:

1.      místo: BAREVNÍ (Tomáš Balek, Lída Bencová, Pavel Neubauer, Honza Málek, Lucka Holcmanová)

2.      místo: MODŘÍ (Vilda Klement, Štěpa Kubát, Ríša Lipavský, Bára Volfová, Kuba Kotrba, Honza Burian)

3.      místo: ZELENÍ (Šimon Sedlák, David Kučera, Dan Hájek, Dan Kalenda, Aneta Jiráková, Tomáš Benc)

4.      místo: ČERVENÍ (Vašek Čejka, Slávek Kubát, Lukáš Balcar, Jenda Kubát, Matyáš Sláma, Robin Zvolánek)

5.      místo: ORANŽOVÍ (Kuba Lacina, Radim Solnička, Pepa Stehno, Matěj Bohuslav, Honza Zvolánek, Kuba Hron)

 

Celý turnaj se nesl v duchu fair play, za což patří velké DÍKY všem zúčastněným hráčům. Ani v jednom zápase nebylo potřeba odpískat nic, co by vedlo hráče k trestnému střílení, popřípadě vyloučení. Zápasy běžely, hry se prolínaly, hráči byli stále unavenější, ale všichni nastoupili k dalšímu zápasu vždy včas a s patřičným odhodláním a nadšením. Kromě pěkných vzpomínek si všichni odnesli malou „zlatou“ medaili, sušenku a někteří i pár modřin a bolavá těla.

Sláva vítězům, čest poraženým a rozhodně se těšíme na jarní odvetu ve floorbalu!!!

Poděkování patří všem, kteří s přípravou a průběhem turnaje pomáhali.

                                                                                 

                                                  Blanka Zvolánková