Úspěch tanečního kroužku

21.05.2019 05:50

V pondělí 20. května se sokolovna ve Vojnově Městci zaplnila 450 dětmi ze 33 základních a mateřských škol, na kterých probíhá odpolední zájmová činnost v tanečních kroužcích  pod vedením paní Radky Večeřové z SPV Krucemburk. Při již 17. ročníku velké nepostupové taneční soutěže se děti představily se svým tanečním vystoupením v šesti různých věkových kategoriích – minižáčci, smíšená kategorie, mladší žáci 1.-3. třídy, mladší žáci 1.-4. třídy, starší žáci a nejstarší žáci. Do poroty usedlo 28 porotců a podle slov moderátorky soutěže, paní Dáši Kubíkové, nebylo  vůbec jednoduché rozhodovat, neboť tanečníci se opravdu snažili, předvedli velmi pěkné a působivé výkony. Děti ze základních a mateřských škol ze Strážku, Zvole, Ždírce nad Doubravou, Nové Vsi, Sobíňova, Vojnova Městce, Bohdalce, Jimramova, Nedvědice, České Bělé, Krucemburku, Velké Losenice, Křídel, Nížkova, Radešínské Svratky, Řečice, Havlíčkovy Borové, Pohledce, Slavkovic, Oudoleně a Nedvědic ladily ve stejných barevných tričkách a černých kalhotách. Celé dopoledne se neslo ve sportovním duchu, nikdo se nenudil, neboť děti znají všechny skladby, které při soutěži zazněly, a tak se tancovalo i na sále a na balkóně. Při vyhlášení výsledků byla oceněna snaha všech tanečníků krásným sportovním pohárem, diplomem, volnými vstupenkami do Šiklova Mlýna a sladkostí.

Naši školu reprezentovala děvčata v kategorii mladších žáků  a v kategorii nejstarší žáci. Adélka, Agátka, Eliška, Páťa, Terezka z 1. třídy a Šárka s Terezkou ze 2. třídy předvedly krásné rytmické vystoupení bez jediné chybičky a domů si přivezly 1. místo!!!! Nejstarší děvčata Lucka, Aneta, Anička ze sedmičky,  Hanka ze šestky, Denča z pětky a třeťačka Míša se snažila ze všech sil, vystoupení se jim podařilo, ale v tak malém počtu obsadily holky 4. místo.

Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy, a přestože se na tanečním kroužku setkávají jen jednou týdně po dobu 45 minut, jejich výkony je třeba ocenit.

                                                                                                                               Blanka Zvolánková