THE BEATLES A POHÁDKOPÍSŇOSTROJ

05.10.2017 21:28

I v letošním školním roce zavítala do naší školy chomutovská hudební agentura FORREST GUMP se svými interaktivními programy pro žáky základních a mateřských škol. Žáci 5. ročníku a 2. stupně absolvovali III. díl hudební přednášky o samotných základech světové moderní hudby, specificky zaměřené na vývoj a tvorbu nejproslulejšího hudebního seskupení všech dob THE BEATLES včetně živých ukázek skladeb, které zprostředkoval se svou akustickou kytarou velmi zkušený zpěvák a speaker Dan Kubica. Během 60 minut se žáci dozvěděli mnoho zajímavého o členech kapely, o jejich společném koncertování, ale také o nepřátelství a problémech, které vedly k rozpadu Beatles. Naší tělocvičnou zazněly krásné hity, jako I will, Yellow submarine, Something, Let it be a jako malý bonus za pozornost našich žáků Yesterday. Školkové děti a děti z 1. – 4. ročníku si společně s Danem zazpívaly písničky z pohádek a dětských filmů.

                                                                                                                                                                                                        Blanka Zvolánková