Soutěž v technických dovednostech

27.11.2019 05:59

Opět po roce se žáci osmého a devátého ročníku zúčastnili technicko-oborové soutěže, kterou pořádala Vyšší odborná škola, Obchodní akademie a Střední odborné učiliště technické Chotěboř tentokráte na odloučeném pracovišti v Havlíčkově Brodě. Soutěž, do které se během podzimních měsíců zapojily základní školy z blízkého okolí,  byla zaměřena na manuální praktické dovednosti, obecné teoretické znalosti, ekonomiku, ICT a marketing.

Osmáci se společně s deváťáky  rozdělili do pěti skupin a během celého pátečního dopoledne 22.11. prokazovali své dovednosti, znalosti a šikovnost v pěti skupinách:

  1. Strojírenství a 3D modelování – Tomáš, Honza Z., Kuba a Matyáš

Úkoly: Výroba měděné ražené mince, vytvoření 3D modelu krychle a jeho animace, marketingový list, test znalostí

  1. Dřevovýroba – Pepa, Honza M., Aneta a Lucka H.

Úkoly: Výroba dřevěného krmítka, marketingový list, test znalostí

  1. Elektrotechnika – Jenda, Ríša, Dan H., Matěj

Úkoly: Výroba tranzistorové blikačky, marketingový list, test znalostí

  1. Programování robota Chepíka – Roman, Anička, Karolína, Dana

Úkoly: Programování robota Chepíka, interview s robotem

  1. Ekonomika, trh práce, marketing, prezentace – Pavla, Lucka H., Honza B., Pavel a Samuel

Úkoly: Ekonomické vyhodnocení jednotlivých výrobků a jejich prezentace, zhotovení reportáže ze soutěžního dne ve formě prezentace.

 

     Všichni soutěžící plnili úkoly velmi zodpovědně, snažili se o co nejkvalitnější práci, která je bavila a přispěla ke zvýšení motivace k technickým oborům tak, aby se při výběru budoucího povolání rozhodovali v souvislosti s vývojem poptávky po technicky vzdělaných pracovnících na trhu práce a v závislosti na svých schopnostech a dovednostech. Vždyť cílem setkání bylo zvýšit zájem žáků základních škol o studium technicky zaměřených studijních a učebních oborů, zvýšení prestiže těchto oborů a společenského povědomí o nich.

    Vyhlášení výsledků soutěže proběhne 16. ledna  2020 na radnici v Havlíčkově Brodě.

                                                            Blanka Zvolánková, Marek Kotrč