Sedmáci četli předškolákům v družině o Ječmínkovi

24.01.2018 16:38

V rámci projektu DĚTI ČTOU DĚTEM jsme se dostali tentokrát do družiny. Někteří sedmáci i předškoláci zde byli poprvé a všem se v nově zařízené družině opravdu líbilo. Malé pódium se pro naše čtení i pěvecké vystoupení předškoláků přesně hodilo, využili jsme i netradičních magnetických tabulí v podobě mraků a pověsili sem obrázek budoucího krále Ječmínka, který nakreslila Pavla Andresová. Moc pěkně působí šestiboké stoly, které, když se přirazí k sobě, tvoří jakési včelí plásty. Podle pověsti byla paní z chropyňského panství vyhnaná z hradu a musela si hledat cestu do bezpečí. Podobný úkol dostali i předškoláci - jen to měli jednodušší, neboť hledali správnou cestu v papírovém bludišti, dále pak ve vlastnoručně vyrobeném labyrintu paní družinářky Veroniky Šidlákové (který se hodí pro nácvik správného nastavení mluvidel), a aby se děti protáhly, musely absolvovat nelehkou cestu po molitanových kostkách. Tedy tři úkoly a tři cesty. Sedmáky bych chtěla pochválit - vysvětlovali, hráli si a pomáhali těm malým, kde se dalo, a v neposlední řadě pěkně četli. No a třída Včeliček z naší mateřské školky? Ta nás tentokrát překvapila písničkami - ať už o praotci Čechovi nebo neustále naříkajícím českém národě. Děkujeme a těšíme se za měsíc na další čtení ze Starých pověstí českých.