S Karlem IV. u Karla Havlíčka v muzeu

21.02.2018 19:31

Sedmáci vyrazili 21. února s knížkou Staré pověsti české do místního Muzea Karla Havlíčka Borovského. Nesli s sebou krásné korunovační klenoty i královský plášť, protože je čekalo čtení o Karlu IV. V muzeu už byli připravení předškoláci i paní M. Sobotková. A  sedmáci nezklamali - i tentokrát zvládli výrazné čtení, kontrolní otázky i pantomimické hádanky, aby si budoucí prvňáčci zopakovali pojmy jako Karlova univerzita, Karlovy Vary, hladová zeď, Karlův most nebo Karlštejn. Paní učitelka Šrámková pak přidala pěkné povídání o životě našeho "Otce vlasti". Abychom si mohli všichni představit takovou dětskou svatbu, kterou Karel a Blanka z Valois prožili, prošla za zvuku fanfár jedna taková dětská manželská dvojice v královském ošacení špalírem dvořanů, kteří nadšeně volali: ,,Vivat! Sláva! To vše se dá stihnout za jednu hodinu projektu DÉTI ČTOU DĚTEM.

 

L. Havlíková