Pythagoriáda 2018

02.05.2018 22:20

Jako každý rok, tak i letos proběhlo na borovské škole školní kolo matematické soutěže pojmenované podle legendárního řeckého matematika Pythagora ze Samu s názvem Pythagoriáda, které se zúčastnilo 15 žáků 5. ročníku, 11 žáků 6. ročníku, 10 žáků 7. ročníku a 11 žáků 8. ročníku. Všichni soutěžící řešili 15 úloh, které kladly důraz na logické uvažování a prostorovou představivost. Za každé doplnění správného řešení získali žáci 1 bod, celkem tedy mohli dosáhnout 15 bodů. Výsledky dříve velmi oblíbeného matematického klání jsou ale v dnešní době na velmi nízké úrovni, žákům chybí schopnost porozumění textu úlohy, logické myšlení, ale také je na první pohled patrná nechuť řešit matematický problém. 

Nejlepším řešitelem se stala Hana Vencová z 5. ročníku, která dosáhla 12 bodů, druhé místo obsadil Daniel Kalenda ze 7. ročníku s celkovým počtem bodů 11 a třetí příčka patří Markétě Ehrlerové z 5. ročníku, která spočítala úlohy za 10 bodů. Na opačné straně při hodnocení, tedy 0 bodů získalo 5 žáků, 1 bod 5 žáků, 2 body 8 žáků, 3 body 8 žáků, 4 body 6 žáků, 5 bodů 7 žáků a 6 bodů 5 žáků.

Úspěšným řešitelům gratulujeme a doufáme, že budou naši školu dobře reprezentovat i v okresním kole v Havlíčkově Brodě. Ostatním soutěžícím děkujeme za účast a doporučujeme více procvičování a tréninku v řešení matematických úloh, které byly v letošním již 41. ročníku  koncipovány pro děti velmi atraktivně.

                                                       Blanka Zvolánková