Projekt Čerstvý vítr z hor pokračuje

26.11.2018 21:47

V pondělí 26. 11. proběhlo další projektové odpoledne v rámci projektu ČVZH na téma Systém rekuperace v budově Základní školy Havlíčkova Borová, tentokrát i pro kolegy z okolních škol. Celé odpoledne vedl Michal Pavlas, který je vynikajícím odborníkem v oboru a zároveň byl u toho, když se ve škole vzduchotechnika dělala. Všem účastníkům vysvětlil a ukázal principy fungování vzduchotechniky a její výhody pro školní budovu. Zároveň předvedl i výsledky měření, které se formou grafu zobrazují v počítači. Jelikož tomuto projektovému odpoledni už předcházela konkrétní měření daných hodnot ve třídách, která prováděla kolegyně Jana Žáková z 2. stupně společně se žáky, bylo zajímavé výsledky porovnávat. Druhou částí projektového odpoledne byla prezentace kolegyně Blanky Zvolánkové, která představila pomůcky pro badatelskou výuku na fyziku a chemii. Všichni se shodovali v názoru, že projekt ČVZH je velice inspirativní. Děkuji oběma kolegyním za přípravu povedeného projektového odpoledne.  Martina Brychtová, ředitelka školy