Přírodovědný klokan 2019

30.10.2019 09:48

     Ve čtvrtek 17. října 2019 „doskákal přírodovědný klokan“ opět po roce do borovské základní školy, dopoledne byl vpuštěn do osmičky a odpoledne do devítky. Naši nejstarší žáci byli "nadšeni", když jim klokan „vytáhl z kapsy“ 24 otázek (více či méně obtížných) z přírodních věd -  přírodopisu, zeměpisu, matematiky a fyziky. Cílem této tradiční celostátní soutěže je vzbudit zájem žáků o přírodovědné a technické obory, což plně podporujeme.

     V osmém i devátém ročníku rozdala zadání celkem devatenácti žákům paní učitelka Jana Žáková z 2. stupně, podala jim známé instrukce a všichni se pustili do řešení. Tak jako v předchozích ročnících mohli správné odpovědi vybírat z předložených možností a také tipovat. To je vždy sázka do loterie, ale někomu „ to vyšlo“ a jeho jméno se objevilo ve výsledném pořadí na místě, kde by ho podle známkového průměru nikdo nečekal. Ale samozřejmě i naopak . Nejlepší výkon letošního ročníku soutěže byl 78 bodů ze 120 možných.

     Úspěšní řešitelé: Jan Málek (78 bodů) , Tomáš Benc (66 bodů), Daniel Kalenda (62 bodů) a Jan Kubát (62 bodů).

     Při vyhlášení výsledků obdrželi vítězové diplom a malou věcnou cenu. Nejlepším řešitelům gratulujeme, ostatní by se měli nad sebou alespoň TROCHU ZAMYSLET!!!

 

                                                                                                                                                                                                     Mgr. Blanka Zvolánková