Přírodovědné klání 2019

06.10.2019 14:48

V pátek se čtveřice našich deváťáků ve složení Pavla, Honza, Pavel a Pepa utkala s dalšími 11 týmy v tradičním Přírodovědném klání, které pořádá Gymnázium Chotěboř.
Už výběr zástupců naší devítky byl těžký a zdálo se, že snad budeme muset poprvé sáhnout do řad osmáků, což pravidla soutěže dovolují. Nakonec se ale deváťáci domluvili a tým jsme postavili.
Soutěž byla jako vždy perfektně zajištěna a připravena, nicméně stejně jako vždy byla velmi náročná. Týmy se poměřily v biologii, geologii, geografii, chemii, fyzice, informatice, prokazovaly i svoje pohybové a sportovní dovednosti v tělocvičně. Našim se dařilo, ovšem poslední disciplína - matematika vše rozhodla. Projevila se celodopolední únava ze stoprocentního soustředění, v matematice jsme potom několikrát chybovali / spíše z nepozornosti / a medailové pozice byly fuč:-).
I přesto se mi práce celého týmu moc líbila, ke všem úkolům přistupovali zodpovědně, plánovali, rozdělovali si úkoly a radili se. To vše s přirozeně slušným a sympatickým vystupováním! Za mě tedy jednoznačně palec nahoru!
Jana Žáková, 2. stupeň