Přijímací zkoušky nanečisto - 1. kolo

30.10.2019 09:52

    Že je ještě brzy??? Vždyť opravdové přijímací zkoušky čekají na deváťáky až v dubnu, ale naše škola již naplánovala 1. kolo přijímacích zkoušek nanečisto. Ve čtvrtek 24. 10. 2019 si žáci devátého ročníku poprvé vyzkoušeli opravdové přijímací zkoušky. V 7.30 začali psát didaktický test z matematiky, na jehož vypracování měli 70 minut. Po dvacetiminutové pauze začali v 9.00 hodin řešit 60-minutový test  z českého jazyka. Obě zkoušky obsahovaly přesně ty listiny, které budou mít žáci u sebe při opravdových přijímacích zkouškách, tedy zadání a záznamové archy. Takže budoucí studenti se v nich naučí lépe orientovat, a pak již nebudou muset být nervózní z toho, co kam napsat, kde se podepsat, atd.

     Výsledky testů jsou pouze informativní pro žáky, jejich rodiče i pro školu.

PZ nanečisto - 1. kolo.pdf (221212)

     Z českého jazyka nedopadly přijímačky tak špatně, ale matematika dala deváťákům zabrat a výsledky jsou šokující!!! Budeme doufat, že v přípravách na přijímací zkoušky probíhající pravidelně každý týden se budou deváťáci  zlepšovat, ale nestačí si počítat jen hodinu navíc ve škole, ale nejlépe každý den i doma.

     Přijímací zkoušky nanečisto si ještě zopakujeme v lednu a  březnu. Věříme, že jimi zaženeme stres z povinných přijímacích zkoušek a žáci budou připraveni předvést svůj maximální výkon.

                                                                                Mgr. Blanka Zvolánková