Preventivní program Moje bezpečí

14.06.2020 15:22

Ve středu 10. června navštívily I. třídu lektorky p. Mgr. Petra Nováčková a p. Bc. Alena Velechovská z Centra primární prevence ve Žďáru nad Sázavou s programem Moje bezpečí - 2. část. Děti vyprávěly o tom, co je to bezpečí a jak si říci o pomoc, když se stane něco nepříjemného. Prostřednictvím zábavných úkolů si děti uvědomovaly vlastnosti svoje i kamarádů a co by se na vzájemných vztazích dalo ještě zlepšit. Žáci také správně vyhodnocovali a řešili různé nebezpečné situace zobrazené na kartičkách, hlavně chování dětí při setkání s cizími lidmi. Po celou dobu programu byla v kolektivu velmi příjemná atmosféra, všichni žáci se k sobě chovali přátelsky, měli zájem o probírané téma, sdělovali svoje zážitky a pocity. Program byl důležitým přínosem do života dětí. Paní lektorky prvňáčky velice chválily za jejich vědomosti, spolupráci a aktivitu.

Hana Sobotková, tř. učitelka I.třídy