Preventivní program Moje bezpečí

12.02.2020 18:00

V úterý 11. února navštívily 1. třídu lektorky z Centra primární prevence ve Žďáru nad Sázavou s programem Moje bezpečí. V příjemné atmosféře děti vyprávěly o tom, jak se jim líbí ve škole, z čeho mají radost, co je to bezpečí a jak si říci o pomoc, když se stane něco nepříjemného. Prostřednictvím pohádek, pohybových her a zábavných úkolů si děti uvědomovaly vlastnosti svoje i kamarádů a co by se na vzájemných vztazích dalo ještě zlepšit. Žáci také správně vyhodnocovali a řešili různé nebezpečné situace zobrazené na kartičkách (přecházení vozovky, tenký led na rybníku, pád na schodech, setkání s cizím psem, léky, vařící voda… ). Paní lektorky prvňáčky velice chválily za jejich vědomosti, spolupráci a aktivitu. Dětem se program moc líbil, druhá část bude pokračovat v červnu.

Hana Sobotková