Preventivní program Jak (si) neublížit

03.11.2019 15:28

     V pátek 1. listopadu zavítaly do spojené VIII. a IX. třídy lektorky z Centra primární prevence ze Žďáru nad Sázavou s programem Jak (si) neublížit. Žáci prostřednictvím povídání a her poznávali, jak fungují vztahy v jejich třídě a jak by je případně mohli vylepšit. V tříhodinovém projektu si osmáci a deváťáci stihli uvědomit vlastní hodnoty, ujasnit si hranice svých práv a práv druhých, vytvořili si pravidla tolerance a empatie ve vztahu k ostatním spolužákům. Při závěrečném hodnocení byly obě lektorky spokojené, chválily všechny žáky za jejich skvělou spolupráci a vyprávění. Na jaře se už těší na II. blok, který bude tematicky navazovat.

                                                                                 Blanka Zvolánková