Přespolní běh v Chotěboři

02.10.2017 05:14

V rámci Asociace školních sportovních klubů proběhlo ve středu 27. září okresní kolo v přespolním běhu v prostorách podzimně naladěného zámeckého parku v Chotěboři.  Naši školu reprezentovalo družstvo mladších žákyň ve složení Lucie Hájková, Aneta Jiráková, Dana Zelenková a Klára Kadlecová, družstvo mladších žáků ve složení  Robin Zvolánek, Tomáš Benc, Matěj Bohuslav, Jan Kubát a družstvo starších žákyň ve složení Nela Bartušková, Ludmila Bencová, Anna Blažková, Denisa Bruknerová a Kateřina Luňáčková. Mladší a starší dívky běhaly 2 okruhy, mladší žáci museli zvládnout 3 okruhy a kategorie starších žáků běžela 4 okruhy, přičemž 1 okruh byl dlouhý 650 metrů. Družstva musela být složena ze čtyř až šesti závodníků, do celkového pořadí se započítávaly čtyři nejlepší časy.  Naši žáci bojovali mezi deseti základními školami ze všech sil a všichni doběhli, nikdo závod ve velmi silné konkurenci zkušených běžců nevzdal!! Mladší žákyně skončily na desátém místě, mladší hoši obsadili sedmé místo a starší dívky také sedmé místo.

     Všem našim žákům děkuji za reprezentaci školy a doufám, že je běh neodradil a že budeme společně více trénovat, abychom byli v příštím roce zase o kousek lepší!!!

                                                                                                                                          Blanka Zvolánková