Přehlídka středních škol v Havlíčkově Brodě

31.10.2018 21:45

Většina žáků devátých tříd právě stojí před těžkým životním rozhodnutím, vždyť si musí vybrat směr, kterým se budou ubírat jejich další kroky. Pomoci s volbou vhodné školy mohla tradiční přehlídka středních škol, kterou deváťáci navštívili společně s osmáky ve středu 31. října  v Havlíčkově Brodě. V KD Ostrov se představilo několik desítek středních škol nejen z našeho regionu a budoucí středoškoláci získávali informace o rozmanitých oborech, které nabízejí gymnázia, střední odborné školy a učiliště. Stačilo si vybrat, o jaký typ školy mají zájem, navštívit stánek, nabrat letáčky a poptat se na nejdůležitější otázky typu, které obory škola otevírá, jaká jsou kritéria přijímacích zkoušek, kdy jsou dny otevřených dveří a zda pořádají kurzy na přípravu na přijímací zkoušky.

Během hodinové návštěvy nasbírali naši žáci mnoho informací a ověšeni letáčkami a dojmy jsme se vrátili do školy.

Deváťákům přejeme šťastnou volbu, navštěvujte vybrané školy a zajímejte se o studium. Osmáci mají ještě rok čas, ale nebojte, také na Vás dojde.

                      Blanka Zvolánková