Praha divadelní a historická

30.03.2019 19:39

Praha naše žáky stále láká. Svědčí o tom velká účast na exkurzi, která nabízela návštěvu Národního divadla a Staroměstské radnice. Ráno v 6:45 vyjelo 26 žáků z 2. stupně naší školy, v 10 hodin jsme už stáli u "zlaté kapličky" a následně zde strávili dvě hodiny plné her, povídání, plnění různých úkolů, které měli jedno společné: získat informace a pochopit situaci, kdy a jak Národní divadlo vznikalo, jak a kým bylo vyzdobeno a proč divadlo zasáhly plameny. Díky našemu průvodci jsme zábavnou, vtipnou a netradiční formou prošli ND od základních kamenů, přes hlediště, Hynaisovu oponu, Alšovy lunety až na střechu k tzv. trigám.

Druhou zastávkou pak byla Staroměstská radnice. A opět jsme měli štěstí na průvodce - i když se jednalo o klasický výklad, seznámili jsme se s touto stavbou dokonale: viděli jsme apoštoly z orloje ze vzdálenosti jednoho metru, prošli jsme reprezentativní místnosti radnice, rozlehlé podzemí i známou věž.

Díky malinkému prodloužení programu v Národním divadle i na Staroměstské radnici nezbyl čas na poklidnou procházku, ale zážitků a dojmů bylo i tak dost.

 

 L. Havlíková