Pokroky v bruslení

18.12.2017 21:10

Když jsme před jedním, dvěma lety začínali jezdit na bruslení i s prvňáčky, nebyly to pro mnohé z nich vůbec lehké začátky. Samostatně bruslit umělo jen pár žáčků, ostatní - jak si jistě ještě vzpomínáte, se prali s hrazdičkami nebo se snažili nepovalit na zem p. učitelku, která měla obě ruce plné dětí. Když jsme vyjeli dnes - hrazdičku z těch 16 druháků a třeťáků potřebovalo už několik málo jedinců, ostatní se již vesele proháněli po ledu zcela samostatně a po rozbruslení si mohli zkusit slalom, chytat rybičky. Kluci rozehráli opravdový hokejový zápas. Sice sem tam ještě někdo přistál na zemi, ale radost a nadšení překonaly všechny překážky. Někteří byli tak nedočkaví, že se posilnili svačinou a už chtěli znovu zpátky na led. Žádné prostoje! Nikdo ze zúčastněných ani nováčků - prvňáčků zbytečně nezahříval střídačku a opravdu se všichni ze všech sil snažili pokořit ledovou plochu. Když jsme z ledu odcházeli do šaten, padaly dotazy, zda pojedeme bruslit i zítra, že to bylo dneska fakt hustý. A to si myslím mluví za vše.