Podzimní discgolfový turnaj

30.10.2019 10:05

     Letošní deváťáci už byli na konci října zcela netrpěliví a toužili uspořádat pro mladší spolužáky první společnou akci. Stal se jí tradiční discgolfový turnaj, který se již nesl v podzimním duchu. Ráno se objevila velká mlha, ale během dopoledne se zvedala a sluníčko prosvítilo naše discgolfové hřiště, které žáci devátého ročníku připravili v areálu u fary a kolem kostela. Všichni žáci školy včetně předškoláků z mateřské školy se postupně ve čtyřech skupinách vystřídali ve hře, která se hraje v přírodě za každého počasí, discgolfovým diskem se hází ze 6 výhozišť do discgolfových košů a vítězí hráč, který zvládne zasáhnout koše co nejmenším počtem hodů. Deváťáci se rozdělili do šesti skupin, každému hráči pozorně hody počítali a těm nejmenším poradili. Všichni soutěžící se opravdu snažili, dařilo se jim, některé hody by mohly být zařazené mezi profesionální. Po každé hře čekalo na všechny účastníky občerstvení v podobě domácích napečených buchet a zákusků od deváťáků.

     Hodnocení nejlepších borovských discgolfistů:

1. a 2. ročník: Petr Šmíd, Radim Šnajdr, Tadeáš Zubál

3., 4. a 5. ročník: Daniel Lehotský, Samuel Vácha, Jiří Ronovský

MŠ: Tomáš Musil, Tobias Jeřábek, Michael Sobotka

6.,7. a 8. ročník: Jakub Žák, Matěj Bohuslav, Hana Vencová

Vyučující  2. stupně: Mgr. Marek Kotrč, Mgr. Jana Žáková, Mgr. Kamila Paříková

     Vítězové obdrželi na památku diplom, čokoládovou medaili a kinder vajíčko. Všichni ostatní hráči byli od deváťáků za zájem o hru a za sportovní chování pochváleni a odměněni kinder čokoládkou. Krásně to vystihnul Honzík Tonar z první třídy:"Taťka mi říkal, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!!“

     S přáním hezkých podzimních prázdnin jsme se všichni rozloučili a odešli zpět do školy.

     Velké poděkování patří všem deváťákům za jejich poctivou přípravu na první akci. Určitě jste zjistili, že to není tak úplně jednoduché, že by bylo možná lepší, sedět celý den v lavici a učit se…Ale tohle byla pro vás první zkušenost, velice pozitivně hodnotím Váš přístup a chování k mladším spolužákům. Dále pak děkuji Vám i Vašim maminkám za výborné domácí občerstvení. Tak ať se i další připravované akce vydaří!!

                                                                                                                                                                                 Mgr. Blanka Zvolánková