Po stopách brodských pověstí aneb brodské pověsti na vlastní oči i nohy

08.04.2019 13:42

Ve čtvrtek 4. dubna se žáci druhého ročníku zúčastnili programu organizovaného Krajskou knihovnou Vysočiny ve spolupráci s muzeem Vysočiny v Havlíčkově Brodě. Přímo ve městě si vyposlechli poutavé vyprávění o starých časech, ze kterých brodské pověsti pocházejí ... bylo tomu tak, nebylo, toť otázka, vždyť téměř každá pověst má více verzí. První dvě pověsti O Hnátovi a O Koudelově kašně už druháčci znali. Další O propadlých sochách, O založení gymnázia, O trojkvětém tulipánu byly pro ně nové. Cestou zpět z toulek městem navštívili Štáflovu baštu a prohlédli si nahoře expozici věnovanou K. H. Borovskému. Program zakončili návštěvou muzea, kterou oživila vlastnoruční ražba mincí na památku. Příští rok bychom se rádi vydali na druhý blok brodských pověstí, které nejsou tolik známé.