Páťáci na výletě v Brně

13.05.2018 10:26

Naše putování jsme 10. května zahájili přesunem do Přibyslavi, odkud jsme pokračovali vlakem do Brna. Prvním zážitkem pro mnohé žáky byla téměř dvacetiminutová jízda tramvají z hlavního nádraží k zoologické zahradě. Ta je umístěna na kopci a překvapila nás svojí rozlohou. Zde jsme si za vydatné chůze - z kopce do kopce - stihli prohlédnout téměř celý areál. Po polední přestávce jsme pokračovali opět tramvají až k Technickému muzeu. Tady jsme absolvovali nejdříve hodinový program "Škola hrou s fyzikou" v herním sále, kde si děti měly možnost vyzkoušet fungování různých technických a fyzikálních jevů v praxi. Poté následovala ještě prohlídka jednotlivých expozic v muzeu - automobilů, motocyklů, starých přístrojů od foťáků přes rádia, televize a další předměty. Ve speciálně vyhrazeném sále nás nejvíce zaujala výstava modelů z různých stavebnic Lega. Unavení, ale spokojení žáci si ještě odpočinuli v přilehlé zahradě muzea se čtyřmi exponáty skutečných letadel. Po této pauze jsme se pěšky vydali na nádraží v Králově Poli a tady netrpělivě očekávali příjezd rychlíku. Výlet se nám vydařil a počasí nám také přálo. Přesto se už všichni těšili domů a vyhlíželi konečnou stanici Přibyslav. Poděkování patří také paní učitelce Vlastě Slámové, která nám pomohla celý výlet úspěšně zakončit. Děkuji.                                                                                        Dana Neubauerová,tř. uč. 5. roč.