Olympiády jak na běžícím pásu

30.01.2018 16:18

Sportovci se do jihokorejského Pchjongčchangu teprve chystají, ale na borovské škole se s olympiádami roztrhnul pytel. Po té dějepisné a češtinářské přišla na řadu konverzační soutěž v jazyce německém. Tím nejlepším "němčinářem" se stala Nela Bartušková z osmé třídy, která o jeden bod předčila Jitku Novosadovou z devítky  a svou spolužačku Ludmilu Bencovou. Deváťáci Tereza Riegerová a Tomáš Balek spolu s Denisou Bruknerovou z osmičky ztratili opět jeden bod na výše jmenované a obsadili dělené třetí místo. Soutěžilo se v popisu obrázku, vyřešení běžné situace, souvislém mluveném projevu na předem zadané téma a samozřejmě v poslechu.

Do okrskového kola by nás měla jet reprezentovat Nela, ale protože se ve stejném termínu koná školní lyžařský kurz, zastoupí ji Jitka Novosadová. Přejeme hodně úspěchů.

L. Havlíková