Olympiáda - německý jazyk

28.01.2019 17:39

V lednu si žáci 8. a 9. ročníku vyzkoušeli své znalosti němčiny. Nejprve se snažili správně splnit úkoly na základě poslechu nahrávky. Druhá část spočívala v mluveném projevu - někteří si vylosovali předem známé téma a měli být schopni říci k tomuto tématu pár vět, druzí popisovali obrázek. Protože je němčina v současné době druhým cizím jazykem a děti se ho učí teprve druhým či třetím rokem, nemůžeme očekávat excelentní konverzační soutěž, ale spíš základní schopnost dorozumět se, pochopit jednoduché situace, umět popsat svou rodinu, školu, pracovní den, koníčky, zvířata, roční období apod. Nejlépe se dařilo podle očekávání deváťákům, a tak nás do okresního kola pojede 13. února reprezentovat Lukáš Balcar. Na 2. místě s odstupem pouhého půl bodu se umístila Nela Bartušková a opět v půlbodovém závěsu za ní Ludmila Bencová. Ani osmáci se však neztratili a 4. místa vybojovali Karolina Hiblbauerová a Pavel Neubauer spolu s Denisou Bruknerovou z devítky. Až si říkám, jestli to není kvůli tomu, že jejich příjmení zní tak nějak hezky německy:))

 

L. Havlíková