Okresní kolo v přespolním běhu

04.10.2018 05:48

Ve středu 3. října se 16 odvážlivců z borovské školy vypravilo změřit své síly do Chotěboře, kde ŠSK při ZŠ Chotěboř , Smetanova a OR AŠSK v Havlíčkově Brodě uspořádaly  okresní kolo v přespolním běhu. V letošním roce si to naší běžci rozdali na trati v areálu sjezdového lyžování a motokrosu Svatá Anna. Po příjezdu jme si prošli celý kilometrový okruh, rozcvičili se a po slavnostním nástupu začal vlastní závod. Z každé školy startovalo v dané kategorii jedno čtyřčlenné až šestičlenné družstvo, přičemž do soutěže se započítávaly výsledky čtyř nejlépe umístěných závodníků. Jako první se na startovní čáře objevily mladší žákyně: Ivetka Dejmalová, Bára Janáčková, Verča Janáčková., Lotka Ondrejková, Hanka Minaříková a Dana Zelenková, které běžely 1 okruh ( 1 km). 2 okruhy  (2 km) čekaly na mladší žáky: David Klimeš, Martin Klement, Robin Zvolánek, Jenda Kubát a Dan Hájek. Starší žákyně ve složení: Pavla Andresová, Lída Bencová, Anička Blažková, Klára Kadlecová a Katka Luňáčková zvádly běžet jedno kolo. Počasí během závodů nepřálo, zastihl nás prudký déšť a zima. Přesto se borovští běžci neztratili, na první 3 místa jsme sice nedosáhli, ale výsledky nebyly vůbec špatné. Mezi nejlepší se zařadila Bára, Ivetka, Verča z mladších dívek ,  Martin, Jenda, David za mladší chlapce a Lída s Aničkou z kategorie starších dívek.

Děkuji všem účastníkům za vzornou reprezentaci školy a doufám, že je běhání bude i nadále bavit.

                                                                                                                                                        Blanka Zvolánková