Od Martina do Vánoc...

10.11.2017 15:45

... jsme jako název - po vzoru našich předchůdců - zvolili pro jeden podzimní den. V pátek 10. 11. deváťáci provedli všechny svoje spolužáky i Mravence a Včeličky z mateřské školy obdobím, které nás čeká. Pro většinu z nás je to období příjemné, plné návštěv, slavnostních setkání, pro děti napětí a očekávání. 
Aby tenhle předvánoční čas nebyl jenom komerčně nablýskaný, připomínáme dětem v naší škole a školce několikátý rok české tradice, české světce a zvyky,které jsou s nimi spojené. A tak se deváťáci pro zmíněný den proměnili na Dušičky, sv. Martina, sv. Kateřinu, sv. Barboru, sv. Mikuláše a čerta, sv. Lucii a Ježíška. Jedna dvojice kluků perfektně fungovala jako spojka a občerstvovací jednotka. Jak se jim to všem povedlo, posuďte ve fotogalerii.
Za mě určitě palec nahoru, protože jejich mluvené slovo na jednotlivých stanovištích mělo hlavu a patu:-), všechny činnosti byly pohybové, což v sychravém dni bylo víc než žádoucí:-) a vše se opravdu týkalo historie, tradic a zvyků. Svědčí to o tom, že přípravě věnovali dostatek pozornosti a času. Kromě drobných bonbónových odměn na stanovištích na kopci u kostela napekli pro všechny účastníky martinské rohlíčky a uvařili dobrý vánoční čaj.
I když se všichni vraceli do školy se zmrzlými nosy a červenými tvářemi, snad to nikomu tak moc nevadilo:-) !
Tak si ten předvánoční čas užijte také v klidu a pohodě!                                                                                                                                     
P. S. Za pomoc při pečení a organizaci dne děkuji kolegyním Blance, Jiřce a Iloně:-) !                                    Jana Žáková, 2. stupeň