O utopené svatbě

18.01.2019 13:35

U místních pověstí se příliš nezasmějeme, zatím to byl samý mrtvý poustevník, zlý správce, čert či kostlivec, a ani dnešní utopená svatba nevěštila nic dobrého. Jenže to bychom nebyli my, abychom si to naše společné setkání v rámci projektu DĚTI ČTOU DĚTEM nějak nezpříjemnili. Čtení jsme zvládli, převyprávění také, záludné otázky byly zodpovězeny na výbornou. No ale když svatba - tak svatební koláčky! Děkujeme paní Evě Němcové z Vepřové, babičce Lucky Hájkové ze sedmičky. Vepřovská babička, jak nám Lucka sdělila, nakonec napekla krabici plnou vynikajících svatebních koláčků, a to jak s tvarohem, tak s povidlím. Olizovali jsme se všichni až za ušima! I když nejprve jsme si to museli zasloužit - sedmáci připravili pro předškoláky soutěže pro čtyři družstva dětí z MŠ - s míčem, florbalovými hokejkami, lanem ap.
Netradiční čtení ve velké tělocvičně se zkrátka vydařilo - i když jsme si četli smutnou pověst O utopené svatbě.

 

L. Havlíková