O ševci a čertovi

22.02.2019 14:45

Pověst o šikovném ševci z Losenice a čertovi, který nestihl přenést kámen z Žákovy hory a sázku se ševcem prohrál, znají už předškoláci, protože si ji poslechli v pátek 22. 2. v podání žáků VII. třídy. A jestli si myslíte, že naše společné setkání v projektu Děti čtou dětem začíná a končí u čtení, ev. u pokusu o dramatizaci, tak jste na omylu. Ukázali jsme si pevnost dratví na dnešní obuvnické niti, předškoláci zkoušeli zavázat tkaničky u papírových bot, které sedmáci vyrobili, a školáci si během společného setkání prošli malým testem finanční gramotnosti - paní učitelka je vyzkoušela, zda ví, kolik máme mincí, kolik bankovek, jaký motiv je na jednotlivých bankovkách, jak umí vyjít se svým kapesným a roztřídit jednotlivé mince. Za 45 minut našeho setkání jsme toho stihli opravdu hodně, doufám, že si z těch všech aktivit děti zapamatují alespoň něco.

 

L. Havlíková