Máme rádi přírodu

08.06.2019 11:56

Ve středu 5. 6. 2019 se již tradičně žáci 3., 4. a 5. ročníku zúčastnili přírodovědné soutěže, která proběhla ve středisku ekologické výchovy Chaloupky v Dolní Krupé. Dvoučlenná družstva plnila na několika stanovištích často i velmi náročné úkoly např.: poznávání rostlin a živočichů, život a vývoj vážky, poznávání živočichů v potoce a na louce, úkoly z oblasti myslivosti, třídění odpadu. Na závěr si děti opekly špekáček a na kamnech si upekly domácí bramborovou placku. Ve velké konkurenci se na 2. místě umístili žáci 3. r. Aneta Klimešová a Tomáš Klusáček, na 3. místě Klára Bruknerová a Anna Staňková, žákyně 5. r., Kateřina Balcarová a Adéla Petrusová, se umístili na 4. místě. Gratulujeme! Pochvala určitě patří i všem ostatním účastníkům, neboť se na soutěž pečlivě celý měsíc připravovali.

Hana Sobotková