Mám chytré tělo

27.11.2018 21:59

V úterý 27. listopadu navštívil naši školu pan Vladislav Zezula s fyzikálně- přírodopisně-preventivním programem Mám chytré tělo aneb Když už člověk jednou je,…. Ústřední myšlenkou pořadu pro žáky 3. až 9. ročníku  bylo, jak si zvýšit sebevědomí, jak se bránit stresu, kdo nám pomůže splnit naše přání, samozřejmě reálná. Hlavní roli hrály velké pohyblivé mechanické pomůcky ( 1 x 1,5 m), které představovaly srdce, plíce, trávicí ústrojí, játra, ledviny, krevní oběh, kosti a svaly, všechny propojené v jeden fungující celek. Rolí vedlejších se pak zhostili sami žáci, kteří tyto modely ovládali.

Pan Zezula nám ukázal, jak naše tělo funguje, když je v pohodě,  jak reaguje, když je ve stresu. Nevtíravým způsobem žákům ukázal, jak se stresem bojovat a jak s tělem umět pracovat. Všichni jsme si z programu odnesli tři cenné poznatky:

1. Všechno je změna.

2. Všichni jsme stejní.

3. Mám chytré tělo.

                                                                     Blanka Zvolánková