Malá vědecká konference

07.07.2020 12:18

     Již čtvrtým rokem zakončili žáci devátého ročníku působení na naší škole obhajobou závěrečných absolventských prací. Ve spolupráci s pedagogy je úspěšně zvládlo 8 žáků a výsledky své práce prezentovali před komisí. I když nám přípravné práce narušila koronavirová doba, přesto se bylo na co dívat a mrzelo nás, že jsme nemohli pozvat žáky z nižších ročníků a další hosty. Tak jako při každé činnosti, i zde bylo patrné, že základem úspěchu je nadšení pro věc. A to, že si všichni žáci vybrali téma, které je zajímá, posunulo pomyslnou laťku absolventských prací opět výš. Obdivovali jsme nejenom vybraná témata, ale také znalosti ve zvolených oborech, schopnost komunikace a skvělé odborné vyjadřování.  Nechyběl vtip ani nadsázka, očekávání i nervozita.

     A jaká témata deváťáci v letošním roce zpracovali?

OZZY OSBOURNE ( Jenda), E-SPORT (Dan K.), RYBAŘENÍ V ČR A NAŠE RYBY (Pepa), HEAVY METAL (Roman), MALBA A KRESBA (Pavla), SLOVINSKO (Karolína), ARA ARARAUNA (Dan H.) a FOTBAL (Pavel).

    Našim deváťákům blahopřejeme k úspěšnému zvládnutí základní školy a do dalšího života přejeme mnoho studijních i osobních úspěchů.

                                                      Blanka Zvolánková, Jana Žáková, 2. stupeň