Letní sportovní kurz osmičky v Daňkovicích

23.06.2019 22:48

     Již tradičně organizuje borovská škola společně se ZŠ Krucemburk pětidenní sportovní kurz v Daňkovicích u Sněžného. V letošním roce si ho v týdnu od 17. do 21. června užívalo celkem 28 žáků a společně prožili mnoho sportovních zážitků, ale také našli skvělá přátelství a získali nové poznatky o sobě i druhých.

     Program sportovních aktivit byl velmi pestrý. V pondělí po příjezdu a ubytování se všichni účastníci rozdělili do čtyř barevných týmů. Červení, zelení, oranžoví a modří se první odpoledne sešli na velkém hřišti, seznámili se s pravidly softbalu a v zápasech systémem každý s každým si to rozdali. Bylo se na co dívat, krásné odpaly, nadhazování a bojovnost!! Zdálo by se, že někteří hráči byli vyčerpaní, ale společně si ještě hodinu zahráli fotbal. Večer patřil badmintonu. V úterý nás čekal celodenní pěší výlet do Krásného, zavítali jsme na přírodovědnou Kukyho stezku, dále naše kroky směřovaly na Milovy, kde jsme se občerstvili a vykoupali. Přes pohádkovou vesničku v Podlesí jsme se vrátili zpět na Selský dvůr do Daňkovic. Celá naše trasa měřila 23 km a všichni ji zvládli na výbornou, ale nohy  bolely snad každého z nás. Po večeři si všechny týmy zahrály oblíbený softbal a před večerkou nechyběl kulturní program v podobě básniček na sprostá slova. A že jich za ten den bylo!!! Středeční dopoledne patřilo přehazované a hře s velkým balónem s názvem kin-ball. Po obědě jsme vyrazili do Sněžného na výbornou zmrzlinu. Po návratu přišla velká bouřka, a tak jsme večer trávili společně v klubovně. Ve čtvrtek nadešel čas na obávaný orientační běh ve dvojicích. Na trase dlouhé 1,5 km bylo vyznačeno 10 stanovišť s orientačními značkami, které běžci museli obkreslit a objasnit. Všichni účastníci se vrátili, nikoho jsme hledat nemuseli. Před obědem jsme se seznámili s novou indiánskou hrou lakros a moc nás bavila. Po obědě čekal na všechny kin-ball a discgolf. Soutěžní  barevné týmy se po celou dobu kurzu snažily, dokonce společně nacvičily super taneční ní vystoupení a  z toho vyplynuly i vyrovnané výsledky. Proto bylo třeba rozhodnout o vítězi v přetahované lanem. Nejsilnější byli zelení, druzí skončili modří, třetí červení a čtvrtí oranžoví. Při vyhlášení jsme zhodnotili kurz jako velmi příjemný, přínosný, přátelský a bezkonfliktní. Trochu nás někdy mrzela menší aktivita a nasazení některých účastníků.

     Naše poděkování patří panu řediteli Šiklovi a paní učitelce Tomkové za zorganizování sportovního kurzu, dále personálu penzionu za pěkné ubytování, výbornou kuchyni (rajská, rizoto, řízek, špagety, medailonky s hranolkami, svíčková, smažák - prostě mňam, výborné pomazánky a buchty). Někteří odvážlivci vyzkoušeli i specialitu v podobě šneků a chutnalo jim!! I Chování účastníků bylo celkem v normě, občas bylo potřeba individuálně vyřešit.

     Letošní sportovní kurz se vydařil, a to nejen vlivem krásného letního počasí, ale především díky výborné organizaci sportovního pobytu a aktivnímu přístupu většiny účastníků. Příjemná atmosféra, klidné prostředí a semknutí sportovních týmů bylo opravdu moc fajn a přispělo k jednomu z nejhezčích zážitků na naší škole – jak pro děti, tak i pro pedagogy.

SPORTU ZDAR A ZA ROK NASHLEDANOU!!

                                Blanka Zvolánková, Jana Žáková, 2. stupeň a osmáci