Jerka v Borové

28.05.2018 11:35

Zaslechli jste v Borové, Oudoleni, Jitkově, Slavětíně či v Pešíkově polštinu? Žádný div, od čtvrtka 24. 5. zde pobývaly děti z polské Jerky. Bylo jich 20 a byly ubytované v rodinách. Tyto rodiny jim pak poskytovaly tzv. full service - snídaně, balíčky na cesty, večeře atd. Bez jejich péče by se takovýto výměnný pobyt nemohl vůbec uskutečnit. Děkujeme za školu i za Vaše děti, které tak nabývají zkušenosti, jak komunikovat s cizincem. Škola se snažila nabídnout bahotý program: nejprve se při seznamovacím odpoledni společně snědl vynikající česko-polský dort, v pátek si všichni zahráli discgolf a zkusili softbal, po špagetách v naší jídelně vyrazili hostitelé i hosté do žďárského bazénu, viděli Zelenou horu, ochutnali zmrzlinu v cukrárně U Tří hvězd  a den zakončili ve sklářském ateliéru U Hrocha. Sobota patřila Kutné Hoře - chrámu sv. Barbory - a především dětskému zábavnímu parku Mirákulum. V neděli jsme měli dojem, že jsme spolu strávili minimálně týden. Byly to pohodové a příjemně strávené dny.

 

L. Havlíková