Je dobojováno! Souboj čtenářů skončil letos úspěchem

19.04.2018 20:11

V pondělí 16. dubna 2018 panovala v šestých třídách po celé republice nervozita a předsoutěžní napětí. 105 tříd se chystalo na online kolo soutěže Souboj čtenářů 2018, kterou pořádá Svět knihy, s. r .o. v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou.

Záludné otázky prověřovaly, jak soutěžící porozuměli textu a jak znají obsah určených knih. Vítězná třída z Kel v okrese Mělník získala 70 bodů. Naše třída šesťáků jich vybojovala 56, což se možná na první pohled zdá málo, ale pro nás to znamená, že jsme porazili 81 jiných škol!

A to už potěší, zvlášť když jsme dva měsíce poctivě četli a dělali si poznámky jak ve škole ve čtenářském klubu, tak ale především doma. Anetka, Lucka Hájková a Anička se staly odbornicemi na knihu z prostředí Sudet po 2. světové válce: Prostě na mě zapomněli. Matyáš a Lucka Holcmanová zvládli perfektně detektivní příběh Tajná dvojka A+B - Zločin mezi dinosaury, Honza Zvolánek a Dana se museli dobře bavit u knížky Ztřeštěný dům na stromě - 13 pater. Nelehký úkol měli Honza Burian, Matěj a Sam - kniha Útěk zaujala na první pohled kvalitou ilustrací i formátem, zpracovat ale příběh a zapamatovat si, co se v kterém městě událo, nebylo jednoduché. Ještě náročnější, zvláště co do rozsahu i snových představ, byla Příručka mladého hledače, kterou ale Tomáš a Bára zvládli.

Tak šeśťáci, ať vás čtení baví!

L. Havlíková