Jarní výlet tam, kde kvetou tisíce bledulí

05.04.2018 17:04

Po dlouhých zimních časech, které jsme trávili o tělesné výchově v tělocvičně, se už s dětmi nemůžeme dočkat jara. Lákavá předpověď počasí nás nenechala dlouho otálet a po Velikonocích jsme se rozhodli vyrazit ve středu 4. dubna na tradiční turistický výšlap do ranských lesů. Již čtvrtým rokem se vydáváme s druhostupňovými žáky za nádhernou bílou krásou cestou přes Peršíkov, k Sajfertovu buku a „panelka“ signalizuje, že už brzy se nám otevře pohádková scenérie v podobě tisíce a tisíce bledulí, které vytvářejí rozhlehlé bílé koberce. K tomu krásná příroda, ticho a klid přinášejí všem dobrou náladu a pohodu. I tak na nás během cesty působili naši žáci, i když někteří z nich měli velkou obavu, zda ujdou 14 km, a svěřili se, že ještě nikdy takovou túru neabsolvovali. Naopak jsme pochválili děti a samozřejmě jejich rodiče či prarodiče, kteří o velikonočních prázdninách tuto lokalitu společně navštívili. Vždyť není nic hezčího než vyrazit do přírody, nabudit organismus, srovnat si myšlenky, myslet na sebe, na svá přání a prožitky. Chůze je přirozeným prostředkem pohybu a je na každém z nás, zda jej využije ke zlepšení své fyzické nebo psychické kondice. A naši žáci jí zvládli na výbornou, někteří sice přiznali, že už je bolí celé tělo, ale vydrželi a nevzdali to. Společně jsme se vrátili do školy na oběd a kdo nebyl unavený, tak ještě hodinu hrál vybíjenou. Turistice třikrát NAZDAR a příští rok se těšíme na viděnou!!!

                                      Blanka Zvolánková, Jana Žáková, 2. stupeň