Dopravní hřiště

17.05.2018 07:00

Dne 16. května 2018 se žáci 4. ročníku vydali na dopravní hřiště v Chotěboři, aby zde po dvouměsíční přípravě získali Průkaz cyklisty. Pršelo, ale to nevadilo, protože hřiště je na zimním stadionu. Pod vedením instruktorky Besipu p. Mrštíkové žáci museli zvládnout teoretickou a praktickou část zkoušky. Písemný test splnilo patnáct žáků třídy, dva žáci test nesplnili. Praktické zkoušky byly náročné – teoretické znalosti přenést do praxe. Jízdu po dopravním okruhu, kde měli žáci prokázat znalost značek a dopravních pravidel rovněž nezvládli všichni. Třináct žáků  právem získalo Průkaz cyklisty.  Čtyři žáci průkaz nezískali, musí si ještě upevnit vědomosti a mají možnost získat průkaz za rok.

Na všechny děti jsem velice pyšná a moc jim gratuluji. Děkuji pani učitelce Janě Žákové z I.st., která žáky zodpovědně připravovala na zkoušky v rámci Tv. Přeji všem dětem mnoho kilometrů bez nehody a chválím žáky 4. ročníku za vzorné chování v Chotěboři.

Hana Sobotková, tř.uč.4.r.