Divadelní představení

15.05.2018 21:00

Dne 15. 5. 2018 navštívili žáci 1. a 4. r. divadelní představení v KD Ostrov v Havlíčkově Brodě s názvem Čtyřlístek. Hlavní hrdinové Fifinka, Myšpulín, Bobík a Pinďa odehráli představení s několika dramatickými zápletkami v pohádkovém příběhu. Žijí ve společném domku ve fiktivní obci Třeskoprsky a díky sestavenému vynálezu cestují do pohádek. Herci ve věrohodných kostýmech předvedli úctyhodné výkony. Pohádku provázely krásné melodické písně. Čtyřlístek je jeden z nejznámějších komiksů, mezi českými dětmi velmi oblíbený. Jeho ilustrátorem a prvním autorem je Jaroslav Němeček. Čtyřlístek se také dočkal filmového zpracování Čtyřlístek ve službách krále, který měl premiéru v r. 2013. V letech 2010 až 2011 Česká pošta vydala čtyři poštovní známky s postavami Čtyřlístku. Představení bylo milou tečkou na závěr našeho cestování za kulturou v tomto školním roce.

Hana Sobotková, tř.uč.4.r.