DĚTI ČTOU DĚTEM ze Starých pověstí českých o Karlově mostu

23.03.2018 15:56

Už po sedmé se potkali žáci 7. třídy s třídou Včeliček z MŠ, tentokrát u nás ve škole ve třídě deváťáků - to abychom mohli využít interaktivní tabuli. A opět jsme se vrátili ke Karlovi IV. Moc jsme nevěřili tomu, že by si malí předškoláci pamatovali nějaké stavby, památky, manželky či životopisné údaje tohoto panovníka. Měli jsme připravené všelijaké nápovědy, ale Včeličky dokázaly, že pilně opakovaly a vše znaly:)) Sedmáci sehráli na začátek Nerudovu Romanci o Karlu IV. a pak už začalo čtení - o vajíčkách, mouce či vínu v maltě, o Bruncvíkovi, sv. Václavovi nebo např. o Bradáčovi aj. Následovala prezentace a povídání o minulosti i současnosti Karlova mostu. A hned poté jsme na interaktivní tabuli vyzkoušeli naše předškoláky ze znalosti geometrických tvarů a nechali je postavit ... Myslíte Karlův most? Tak na něj nedošlo, tolik materiálu jsme neměli. Za dobrou práci jsme se podělili o zbytky "vína" z Burgund, které Karel IV. přivezl a jež mu zprvu vůbec nechutnalo. My jsme však byli spokojení. (I když to byla jen rybízová šťáva).

L. Havlíková