Děti čtou dětem - tentokrát brodskou pověst O Hnátovi

16.12.2018 10:02

Jak vypadalo předvánoční čtení sedmáků v mateřské školce? Přečetli jsme pověst O Hnátovi, převyprávěli ji a vyzkoušeli své posluchače, zda dávali dobrý pozor. Pak jsme rozdali vánoční dárek - vlastnoručně vyrobené omalovánky z dosud přečtených pověstí. Poslechli jsme si jejich vánoční písničky, u některých jsme si společně i zatancovali, sami jsme také přispěli s jednou vánoční. Sedmáci poté dostali za úkol postavit hradební zeď, kterou Hnát v přečtené pověsti střežil. To se nám, nutno přiznat, povedlo až na druhý pokus. No a pak to začalo: bitva mezi brodskými a jihlavskými byla nelítostná - koule lítaly jedna za druhou ... Naštěstí byly jen papírové a žádná strana neutpěla ztráty na životech. Čtení ve vánočně vyzdobené třídě Rybiček se vydařilo.

 

L. Havlíková