Děti čtou dětem - O zlém správci Šokrovi

28.11.2018 16:33

27. 11. se předškoláci objevili v I. třídě. Myslíte, že se už nemůžou dočkat, až usednou do školních lavic? No, někteří už se možná opravdu těší, ale ve skutečnosti jsme je pozvali na další čtení z borovských pověstí. Zlý správce Šokr, který je ubit, zašlapán do hlíny, možná se objevuje v kočáře taženém kohouty - to není příliš vesele laděné vypravování, a tak jsme dětem po přečtení ukazovali raději nástroje, které se při práci na poli používaly. Děti nástroje nejen poznaly, ale navíc nám i předvedly, jak se s nimi pracuje a k čemu se používají. Hned bylo poznat, kdo má doma hospodářství, nebo kdo musí občas pomáhat. Největším lákadlem pro děti však byla interaktivní tabule. Budoucí školáci našli mezi obilím plevel, vyznali se v množství obrázků a bez zaváhání našli dvojice, spojili rozstříhané květy, objevili v poli pelíšek pro zajíce. A tak jsme díky správci Šokrovi strávili jednu hodinu na poli a v zahradě - s různým nářadím i plodinami. A sedmáci se už teď těší do mateřské školky na předvánoční setkání s dětmi i borovskými pověstmi.