DĚTI ČTOU DĚTEM - O borovském kostele

25.09.2018 18:33

Zkušení čtenáři ze VII. třídy se poprvé sešli s dětmi z II. třídy MŠ 25. září tohoto roku a budou se pravidelně potkávat každý měsíc, aby se seznámili s místními pověstmi. Začali jsme příběhem nejznámějším, a to o borovském kostele. Jednou jsme ho přečetli, jednou předvedli jako pantomimu a přitom kladli záludné otázky. Děti z mateřské školky se však nenechaly zaskočit a přesvědčily nás, že dávaly pozor. Navíc pak poskládaly z kaštanů postavu čerta. A sedmáci? Ti se vrátili do dětských let a postavili kostel i s domky, takže na koberci vznikla ilustrace naší pověsti - čert, kostel a náves. Ještěže byl nakonec kostel postaven na kopci, kdyby se to borovským občanům podařilo tenkrát na návsi, nemohla by zde dnes stát škola, a proto bychom možná dnes museli šlapat každý den do kopce:))

 

L. Havlíková